Jak urządzić, wyposażyć i prowadzić gabinet masażu?

Doradztwo dla nowych gabinetów masażu

Jeśli planujesz otworzyć gabinet masażu to na pewno stawiasz sobie dziesiątki pytań np:

Kto może prowadzić gabinet masażu?
Jak urządzić i wyposażyć gabinet masażu?
Jak reklamować gabinet – Google czy Facebook?
Jaką formę działalności przyjąć?

 

Jeżeli mocno wierzysz w swój produkt, w dobrą usługę, to Twoja prawdziwa pasja przełoży się na zaangażowanie i radość z realizacji pomysłu. Zacznij zarabiać na swoich talentach i doświadczeniu. W zależności od tego, co lubisz i co potrafisz robić.

Założenie własnego biznesu nie jest aż tak skomplikowane. Na początek dobrze jest mieć dobry pomysł, zarejestrować firmę, stworzyć stronę internetową, przygotować koncepcję promocji i konsekwentnie realizować zaplanowane kroki.

 

Posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu gabinetu. Pomagam wielu osobom poprawnie uruchomić, prowadzić, rozwinąć ich biznes oraz w bezpieczny sposób zareklamować usługi. Jeśli czujesz, że liczba spraw, które musisz załatwić Cię przytłacza – chętnie pomogę. Pamiętaj, że komfort pracy to podstawa.

 

Gabinety masażu to działalność coraz bardziej popularna − zdrowie i uroda są  w cenie, większość osób coraz bardziej dba o siebie. Założenie własnej działalności gospodarczej w zakresie usług masażu wiąże się z  nakładami finansowymi na start. Musisz wynająć lokal, zakupić specjalistyczne urządzenia, sprzęt, kosmetyki i funkcjonalne meble. Warto również zachować pewne środki na pierwsze miesiące świadczenia usług, ponieważ rozpoczęcie działalności wiąże się z niskimi przychodami. Przychody będą rosnąć z czasem. Wiele czynników składa się na wielkość  zysków.

 

Każda nowopowstała firma wymaga promocji. Najbardziej skuteczną jest profesjonalna strona internetowa i odpowiednie pozycjonowanie. Istotne są również ulotki, reklama na tematycznych lub ogólnoinformacyjnych portalach internetowych, gdzie podane są ważne dane Twojej firmy.

Dowiedz się u nas więcej.

 

Kto może prowadzić gabinet masażu?

Kto może otworzyć gabinet masażu?

Jakie wykształcenie jest potrzebne?

Wbrew pozorom, nie wymaga to spełnienia żadnych rygorystycznych wymogów. Każdy może prowadzić taką działalność bez względu na wykształcenie i doświadczenie. Założenie własnej działalności i utrzymywanie się na rynku, wiąże się z ciągłym poszerzaniem swoich umiejętności. Dlatego, przymierzając się do prowadzenia własnego biznesu, trzeba mieć na uwadze to, że bez nabywania nowej wiedzy ciężko będzie rozwijać firmę. Warto zawsze być o krok do przodu od innych, poszukać odpowiednich propozycji szkoleń i korzystać z możliwości rozwoju osobistego. Jeśli nie będziemy się szkolić, szybko wypadniemy z rynku.

 

Jakich masaży się nauczyć? od czego zacząć?

 Aby trafić w oczekiwania klienta, musimy podążać za usługami dostępnymi na rynku. Jeśli chcemy być na nim, musimy wciąż inwestować w siebie. Zawód ten wymaga ciągłego kształcenia się, stałego podnoszenia swoich kwalifikacji. Na jakie więc kursy, szkolenia postawić na początku? Nie ma takiej możliwości, aby być doskonałym i mieć wiedzę z każdego zakresu. Warto skupić się na kierunku, w którym chcesz być najlepszy i chcesz świadczyć naprawdę dobre usługi.

Przede wszystkim trzeba skupić się nad tym, jakie masaże chce się świadczyć, z jakim klientem pracować i komu pomagać. Przed podjęciem jakichkolwiek kursów, poświęć trochę czasu na potwierdzenie referencji instruktorów. Warto przemyśleć wybór firmy, która zajmuje się organizacją szkoleń. Ważne, aby trafić na praktykujących, profesjonalnych, specjalistów w swojej branży z długoletnim doświadczeniem. Wówczas na pewno uda nam się zdobyć odpowiednią wiedzę i kwalifikacje a zdobyte umiejętności będzie można skutecznie przełożyć na praktykę w swoim gabinecie. 

Różne techniki masażu koncentrują się na różnych częściach ciała i dotyczą innych usług, innych problemów i innych potrzeb. Niezależnie od tego czym interesujesz a chcesz zacząć swoją przygodę z masażem, to polecamy  dla poczatkujących na pewno masaż klasyczny, podczas którego zapoznasz się z anatomią i podstawami. Jeśli chcesz masować relaksacyjnie, można bazować na terapiach orientalnych i tutaj polecam szkolenie masażu kobido, lub szkolenie masaż balijski Jeżeli planujesz rozwijać się terapeutycznie proponuje kurs masażu tkanek głębokich . Niezależnie od tego jaki masaż Cię interesuje, warto uczęszczać na różne kursy masażu.

(przekierowanie na strone ?)

kursy/szkolenia dla poczatkujących,

 

Jakie warunki trzeba spełniać?

Aby otworzyć gabinet masażu, najpierw warto zdecydować jakie usługi będziesz oferować. Do jakiej grupy docelowej będą kierowane Twoje usługi. Trzeba uzyskać odpowiednie zezwolenia i certyfikaty upoważniające do wykonywania zawodu masażysty. Jeżeli myślisz o gabinecie stacjonarnym, trzeba poszukać odpowiedniego miejsca, gdzie można będzie świadczyć oferowane usługi i takiego, który również spełni oczekiwania klientów.

 Usługi rehabilitacyjne powinien świadczyć wyłącznie specjalista, który posiada wiedzę potwierdzoną upoważniającymi dokumentami. 

 

 

Jak urządzić i wyposażyć gabinet masażu?

Jak urządzić gabinet masażu, na co zwrócić uwagę?

Jak wyposażyć gabinet?

Rodzaj i miejsce wykonywanych usług ma wpływ na dostosowanie umeblowania. Zwróć uwagę na swoje możliwości finansowe a przy tym nie zapomnij o jakości, która przełoży się na późniejsze funkcjonowanie i niepotrzebne generowanie kosztów. Podstawą wyposażenia jest stół do wykonywania świadczonych przez ciebie usług.  Pracujemy na profesjonalnych i sprawdzonych kosmetykach nie zapominając o wykonaniu próby uczuleniowej, znajdziesz je np. tutaj: (link). Dostosowanym odpowiednio sprzęcie i oświetleniu. 

Komfort i jakość pracy to podstawa aby nie zrobić sobie i innym krzywdy podczas wykonywania usług. 

Jak założyć mobilny gabinet?

Niewiele różni się to od założenia standardowego gabinetu natomiast trzeba pamiętać o innym wyposażeniu oraz świadczonych usługach. Mobilność wymaga sprawnej organizacji czasu oraz zdolności logistycznych.

Jak reklamować gabinet – Google czy Facebook?

Od czego zacząć/Na co zwrócić uwagę przy budowaniu autoreklamy? 

Początkową kwestią budowania firmowej strony internetowej jest nazwa domeny, która będzie prawdopodobnie taka sama jak nazwa Twojej firmy więc warto zadbać o sprawdzenie dostępności wyboru. Taka decyzja ma wpływ na wyszukiwanie twoich partnerów biznesowych i potencjalnych klientów. Warto dodać, że jeśli kupisz adres strony internetowej dla swojej witryny uzyskasz dostęp do rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo i pełne wsparcie techniczne. 

Jaką formę działalności przyjąć?

Jaki rodzaj działalności wybrać? 

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Jak zgłosić firmę do ZUS?

 

Kiedy nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej w CEIDG? Przychody poniżej których nie musisz rejestrować działalności gospodarczej, wynoszą 2700 zł miesięcznie. Korzyści z takiego rodzaju działalności to m.in. brak składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, brak zaliczek na podatek oraz brak zgłaszania działalności do odpowiednich organów

Jakie formalności czekają cię przy zakładaniu gabinetu?

Zależność polega na tym jaki typ działalności wybierzesz. Przede wszystkim musisz być osobą pełnoletnią oraz wybrać odpowiednią pomoc księgową, która pomoże Ci spełnić wszystkie formalności z tym związane.

 

 

 

 

.